شرایط خرید خانه برای معلولین – به گزارش برنا آذربایجان‌غربی، محمد حضرت پور، شهردار ارومیه ازخرید منزل مسکونی برای خانواده معلولین که ساختمان نیمه کاره شان تخریب شده بود خبر داد.

حضرت پور افزود: امروز به اتفاق رسول اصغرزاده رئیس شورای شهر ارومیه میزبان 2 دو نفر از شهروندان معلول‌مان بودیم که چندی پیش شهرداری ارومیه خانه‌شان را خراب کرده بود که این سازمان در کمترین زمان ممکن نسبت به تهیه مسکن مناسب برای این عزیزان اقدام کرد.

شهردار ارومیه تاکید کرد:

این خانواده به زودی به این خانه که توسط شهرداری خریداری شده نقل مکان کرده است. و در کمال آرامش به زندگی خود ادامه دهند.

شکایت شهرداری ارومیه از شایعه‌پراکنان درباره خانواده معلول

به گزارش برنا آذربایجان‌غربی و به نقل از روابط عمومی دادستانی کل کشور،مصطفی حبیبی دادستان ارومیه با اعلام اینکه قراین و بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد:

تصاویر و عکس هایی که از یک خانواده در کنار یک واحد مسکونی تخریب شده منتشر شده در واقع صحنه سازی و نمایش غیر واقعی ماجرا بوده است گفت:

ماجرا آنطور که اعلام شده نبوده و در واقع در آن محل، منزلی از قبل در کار نبوده بلکه زمینی کوچک بوده که پیمانکاری قصد داشته در شب ولادت حضرت فاطمه(س) و جشن ها و مراسم مربوطه ،شبانه و به صورت غیر مجاز آن را احداث کند.

دادستان ارومیه افزود: زمین متعلق به همان خانواده‌ای است که تصاویرشان منتشر شده است.

بهزیستی به این خانواده وامی ۶۰ میلیون تومانی داده بوده تا برای خود آپارتمانی بخرند اما آنها اقدام به خرید این زمین می کنند و چون در محدوده غیرمجاز ساخت و ساز بوده.

بیشتر بخوانید: خانه اولی ها بخوانند

پیمانکار ساختمان قصد داشته شبانه آن را احداث کند که بعد از اطلاع شهرداری نسبت به تخریب آن اقدام شده است.

وی گفت: بعد از تخریب این واحد غیر قانونی، پیمانکار به قصد مظلوم نمایی و تشویش اذهان، به آوردن اعضای خانواده که دارای معلولیت هستند، اقدام می کند.

و با گرفتن عکس‌های ترحم برانگیز در کنار دیوارهای تخریب شده و انتشار آن، ماجرا را به گونه‌ای القا می‌کند که گویی شهرداری خانه‌ای مسکونی و محل سکونت یک خانواده معلول را بر سرشان خراب کرده است.

دادستان ارومیه با تاکید بر اینکه طبق گزارش های اخذ شده. این خانواده در مکان دیگری مستاجر بوده و در روز تخریب به آن محل آورده شده اند.

از اعلام شکایت شهرداری علیه پیمانکاری که علاوه بر ساخت و ساز غیر مجاز به تشویش اذهان علیه شهرداری ارومیه هم اقدام کرده است.

شرایط خرید خانه برای معلولین – شهردار ارومیه خبرداد: خرید خانه برای خانواده معلول ارومیه ای.

منبع: برنا

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید