وقتی یک خانه اجاره ای دارید. طبیعتاً شما به عنوان صاحبخانه می خواهید مطمئن شوید که بیشترین اجاره ممکن را برای ملک خود دریافت می کنید.

با این حال ، مهم است که به خاطر داشته باشید که باید اجاره خود را به طور مناسب و مطابق با بازار محلی قیمت گذاری کنید.

در زیر ، ما نحوه تحقیق در مورد بازار محلی را توضیح می دهیم. تا اطمینان حاصل کنید که هم بهترین قیمت گزاری را چه از نظر کیفی و از نظر کمی خواهید داشت.

چه تازه اولین خانه شماست که اجاره می دهید و چه یک صاحبخانه باتجربه هستید. مهم است که درباره نرخ اجاره در بازار محلی خود تحقیق کنید.

شما باید مرتباً این کار را انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید که از پتانسیل درآمد ملک اجاره ای خود بیشترین استفاده را می کنید.

اگرچه انجام این کار به زمان نیاز دارد ، اما این مرحله می تواند به شما کمک کند از شارژ بیش از حد ، که منجر به ایجاد حباب قیمت و همینطور بی ارزش شدن خانه شما می شود ، جلوگیری کنید.

و همچنین اطمینان حاصل کنید که زیر قیمت ارائ نمی کنید. اگر این فرایند به درستی انجام شود.

تحقیقات بازار می تواند به شما در کاهش زمان خالی ماندن خانه و همچنین افزایش ارزش آن و جذب مستاجر با کیفیت بالا و بالا نگه داشتن سود کمک کند.

بازار اجاره خانه برای خانه های اجاره ای کجاست؟

بازار اجاره خانه برای خانه های اجاره ای کجاست؟

قبل از شروع بررسی نحوه انجام تحقیقات بازار ، تعریف تعرفه در بازار مهم است.

این به نرخ اجاره در حال اجرا برای املاک در یک منطقه خاص اشاره دارد. همانطور که در اکثر موارد اتفاق می افتد ، اجاره بر اساس آنچه بازار محلی قادر به هزم آن است ، تعیین می شود.

دقیقاً به همین دلیل بسیار حیاتی است که شما این نوع تحقیق را انجام می دهید. شما نمی توانید به همینطور فی البداعه اجاره ای تعیین کنید و انتظار داشته باشید کسی بیاید و آن را پرداخت کند.

ابتدا به این مسئله توجه کنید که ملک شما برای چند نفر یا چند خانواده مناسب است، زیرا این امر از نظر مبلغ اجاره ای که می توانید شارژ کنید ، تفاوت محسوسی ایجاد می کند.

و همینطور دربست یا نیمه دربست بودن ملک نیز در قیمت گزاری مهم است. به طور کلی ، یک ملک برای تعداد خانواده بالاتر 1 خانواده (نیمه دربست) نسبت به یک ملک تماما دربست، اجاره کمتری را می طلبد.

اجاره کنندگان حریم خصوصی یک ملک دربست را ترجیح می دهند و هزینه بیشتری را برای آن پرداخت می کنند.

روش ها و تکنیک های تحقیق در مورد اجاره های عادلانه بازار

چند روش مختلف وجود دارد که می توانید برای تحقیق در مورد نرخ اجاره محلی استفاده کنید. یک گزینه این است که به سادگی در محله دلخواهتان رانندگی کنید و از املاک موجود برای اجاره قیمت بگیرید.

گزینه دیگر بررسی آنلاین محلی است. برای انجام این کار ، شما باید به دنبال لیست آنلاین ، مانند یک سایت مانند املاک برتر باشید.

همچنین می توانید در دیوار و سایت های طبقه بندی شده آنلاین مشابه به دنبال لیست خانه اجاره ای باشید.

تماس با شرکت های محلی مدیریت املاک (مانند شعب رسمی هلدینگ بزرگ ملکی برتر) همچنین می تواند اطلاعاتی راجع به نرخ اجاره املاک به شما ارائه دهد.

یک نمونه جالب و موثر در تثبیت قیمت عادلانه قیمت.

وزارت مسکن و شهرسازی ایالات متحده یا HUD نیز هر ساله لیستی از اجاره های عادلانه بازار را برای بیش از 2500 شهرستان تهیه می کند. این قیمت های اجاره بازار برای تعیین مبلغ کوپن اجاره برنامه های مسکن یارانه ای دولت ، از جمله بخش 8 ، تهیه شده است.

این برای شما چه معنی دارد؟ به عنوان یک صاحبخانه ، شما احتمالاً کاملاً آگاه هستید که در مورد املاک و مستغلات موقعیت مکانی همه چیز است.

اگر مالک اجاره در منطقه ای با درآمد کم هستید منطقی نیست در مناطق گرانقیمت شهر تحقیق قیمت انجام دهید.

از طرف دیگر ، اگر ملک اجاره ای شما در یک منطقه مرفه تر از شهر واقع شده باشد ، قطعا تحقیقاتتان باید موازی با آن منطقه صورت گیرد.

عوامل موثر بر قیمت اجاره

در جمع آوری تحقیقات خود ، احتمالاً متوجه می شوید که در مورد قیمت اجاره در منطقه محلی شما طیف گسترده ای وجود دارد. این احتمال وجود دارد زیرا همه خصوصیات یکسان نیستند.

همانطور که خانواده های خواهان املاک دربست تمایل دارند نرخ اجاره بهای بیشتری نسبت به املاک نیمه دربست بپردازند.

عوامل بسیار دیگری نیز می توانند بر نرخ اجاره تأثیر بگذارند. این عوامل عبارتند از:

 • تعداد اتاق خواب
 • تعداد حمام و سرویس بهداشتی
 • حیوانات خانگی مجاز باشند یا خیر
 • نقشه بدون پرتی یا حداقل کم پرتی
 • پارکینگ
 • سیستم های هوشمند
 • موقعیت منطقه ای
 • محوطه و دکوراسیون خارجی

بدیهی است خانه هایی که با اتاق خواب و حمام بیشتر ، فضای بیشتر و دربست امکان نگهداری از حیوانات خانگی را فراهم می کنند ، پارکینگ بدون مزاحم دارند و در منطقه بسیار مطلوبی واقع شده اند ، می توانند نرخ اجاره بیشتری را تعیین کنند.

شما همچنین باید برای هر نوع امکاناتی که ملک شما در لیست های مشابه در منطقه شما دارد یا فاقد آن است ، تنظیم کنید.

به عنوان مثال ، اگر ملک شما دارای ویژگی های به روز شده ای است که سایر ملک ها ندارند ، باید به قیمت اجاره خود اضافه کنید.

اگر سایر املاک مشابه در منطقه دارای امکانات رفاهی خاصی هستند که ملک شما از آن برخوردار نیست ، باید نرخ اجاره خود را کاهش دهید.

انتخاب با شماست…

اینکه شما انتخاب می کنید حیوانات خانگی را در خانه اجاره ای خود مجاز بگذارید ، یک تصمیم شخصی است. اگر به حیوانات خانگی اجازه دهید ، حداقل با برخی محدودیت ها ، مانند فقط نژادهای کوچک ، ممکن است احتمال اجاره بیشتری داشته باشید.

از طرف دیگر ، بسیاری از صاحبخانه ها به دلیل ترس از آسیب رساندن به اموال خود (دلیل موجه) ، از این کار احتیاط می کنند.

اگر تصمیم گرفتید به حیوانات خانگی حتی با محدودیت اجازه دهید ، به خاطر داشته باشید که معمولاً می توانید برای جبران ریسکی که متحمل می شوید اجاره بیشتری بخواهید.

شما همچنین باید حداقل شرایط اجاره خود را در نظر بگیرید زیرا آنها می توانند بر نرخ اجاره شما تأثیر بگذارند. به عنوان مثال ، اگر اجاره نامه کوتاه مدت تری ارائه دهید.

ممکن است بتوانید نرخ اجاره بالاتری را درخواست دهید. به همین ترتیب ، اگر مستاجران برای اجاره نامه طولانی تری در حال امضا هستند ، ممکن است لازم باشد نرخ اجاره خود را متناسب تنظیم کنید.

اگر خانه اجاره ای شما در یک واقع شده است ، مهم است که قوانین را بررسی کنید.

آنچه مستأجر در اجاره به دنبال آن است

خانه اجاره ای

دقیقاً مانند خریداران مسکن ، مستاجران احتمالی همگی به دنبال چیزهای خاصی در اجاره هستند تا بتوانند مناسب ترین هزینه را برای مناسب ترین ملک پرداخت کنند.

برخی از مواردی که در بالای لیست اولویت مستاجرها قرار دارند عبارتند از:

 • خانه تمیز و به خوبی نگهداری شده باشند. واقعیت این است که مستاجر قصد ندارند پول بالایی را برای ملکی که به خوبی نگهداری نشده بپردازند. مستاجر با کیفیت به دنبال خانه ای می گردد که در آنها مشکلی از نظر ظاهری و همچنین تاسیساتی وجود نداشته باشد. وجود نداشته باشد و در صورت بروز هرگونه مشکلی ، صاحبخانه بدون تأخیر از پس رسیدگی آنها برمی آید.
 • محل. ملکی که در مجاورت خدمات رفاهی و ضروری واقع شده است همیشه اجاره بالاتری نسبت به یک ملک در یک منطقه دورافتاده کسب می کند. خانه های واقع در نزدیکی مدارس ، مغازه ها ، امکانات تفریحی و حمل و نقل بسیار مورد توجه اجاره کنندگان است.
 • فضای زیاد. امروزه بیشتر اجاره کنندگان به دنبال خانه اجاره ای با فضای بیشتر هستند. به نظر می رسد امروز همه افراد بیش از هر زمان دیگری وسایل دارند و آنها به مکانی برای نگهداری وسایل خود بدون نیاز به اجاره محل ثانویه در محل زندگی خود نگهداری کنند. اگر ملک شما فضای اضافی را فراهم کند ، احتمالاً می توانید اجاره بهای بیشتری بخواهید.
 • امکانات امروزی آسایشی و رفاه مانند دفع زباله ، ماشین ظرفشویی ، ماشین لباسشویی / خشک کن و غیره جز امتیازات محسوب می شوند. اگر ملک شما از این موارد برخوردار باشد ، قطعاً باید اجاره بالاتری را پرداخت کنید.

اگر ملک شما از این ویژگی ها برخوردار باشد ، مطمئن باشید طیف وسیعی از مستاجران که مایل به پرداخت هزینه بیشتر برای احساس راحتی هستند ، به ملک شما توجه بیشتری خواهند کرد.

موضوع برداشت اول برای اجاره ، خیلی مهم است

همچنین باید توجه داشته باشید که اولین تصوری که یک ملک اجاره ای هنگام عبور از درب برای مشاهده ملک می تواند به شخص وارد کند ، باید در نظر داشته باشید.

به روزرسانی ها دست کشیدن به ظاهر خانه می توانند برای تقویت اولین تأثیر بر مستاجران فوق العاده مفید باشند. به ویژه هنگامی که با تعداد زیادی ویژگی دیگر رقابت می کنید.

همیشه قبل از نشان دادن ملک به مستاجر احتمالی ، همیشه از تمیز بودن فرش ها و تازه بودن رنگ اطمینان حاصل کنید.

بسیاری از صاحبخانه ها اشتباه می کنند که سعی می کنند جای خالی را به سرعت پر کنند به طوری که پس از مستاجر آخر، وقت نمی گذارند تا به درستی آن را تر و تمیز کنند.

در برخی موارد ، ممکن است نتوانید زمان زیادی را برای اجاره یک جای خالی بین اجاره ها اختصاص دهید ، اما صرف زمان برای تازه سازی واحد و انجام برخی از به روزرسانی ها می تواند کمک زیادی به شما کند تا بالاترین قیمت اجاره را داشته باشید.

همچنین مهم است که برای اهداف بازاریابی عکس های عالی بگیرید تا متقاضیان احتمالی قبل از گشت و گذار فیزیکی در آن ، ببینند که این ملک اصلا چگونه است.

به خاطر داشته باشید که شما همچنین باید محدودیت هایی را در نظر بگیرید و یا کنترل های دولتی در مورد اجاره های محلی داشته باشید.

در برخی مناطق ، کنترل تعرفه وجود دارد که می تواند کنترل مصنوعی در بازار ایجاد کند ، بنابراین در هنگام ارزیابی بازار محلی باید بدانید که آیا قیمت ها واقعی است.

آزمایش بازار

خانه اجاره ای

هنگامی که در مورد قیمت اجاره تصمیم گرفتید ، بهتر است آن را به صورت آزمایشی اجرا کنید. این امر می تواند اهمیت ویژه ای داشته باشد اگر شما تعیین کرده باشید که نرخ اجاره شما باید بیشتر از متوسط نرخ بازار برای منطقه شما باشد. ملک خود را با نرخ آزمون به مدت یک تا دو هفته پیشنهاد دهید.

با این کار ایده خوبی در مورد احساس مستاجرین احتمالی نسبت به ملک و اجاره درخواستی شما ایجاد می کند. اگر بازخوردهای زیادی دریافت کردید احتمالا معنایش این است که یا قیمت پایینی تعیین کرده اید و یا قیمتتان عادلانه و مناسب است.

اگر. برعکس ، اگر بازخورد کمی دریافت کنید ، می دانید که قیمت واحد شما بسیار بالا است.

به خاطر داشته باشید که اگر می خواهید به اجاره خود آزمایشی بدهید ، این کار را با احتیاط انجام دهید. این باید با دقت رسیدگی شود ، در غیر این صورت می توانید با مشکلات حقوقی بالقوه روبرو شوید.

برخی از صاحبخانه ها با تبلیغ قیمت پایین و سپس گرفتن قیمت بالاتر ، به عملی معروف به طعمه و شکار دست می زنند. این نه تنها غیراخلاقی است ، بلکه غیرقانونی نیز است.

همچنین توجه به تعداد افرادی که در واقع قرار ملاقات را برای گشت و گذار در ملک دنبال می کنند نیز مهم است. در بعضی موارد ، صاحبخانه ها ممکن است متوجه شوند که تعدادی تماس تلفنی دارند اما مستاجر احتمالی غالباً لغو می شوند یا هرگز در قرار خود برای دیدن ملک حاضر نمی شوند.

وقتی این اتفاق می افتد ، معمولاً نشان می دهد که یا ملک شما فاقد جذابیت است یا قیمت ملک های رقابتی دیگر بهتر است.

مشتریان چه فکری در مورد ملک شما می کنند؟

فرض کنید ملک را به تعداد بیشتری از افراد نشان می دهید اما هیچ برنامه واقعی دریافت نمی کنید. این می تواند نشان دهنده این باشد که شما باید فضای داخلی ملک را ارزیابی کنید و به فکر بهبودی یا کاهش اجاره درخواستی باشید.

همچنین باید به خاطر داشته باشید که هنگام اجاره ملک می تواند مذاکره انجام شود و اگر قصد همکاری با یک شرکت مدیریت املاک را ندارید ، باید آماده باشید تا خود به تنهایی از عهده این کار برآیید.

اگر وقت خود را برای انجام تحقیقات مناسب در بازار اختصاص داده باشید ، آماده خواهید بود تا از قیمت درخواستی خود دفاع کنید.

همیشه مطمئن شوید که از کلیه قوانین محلی و ملی مطلع هستید زیرا شما یک مالک هستید و یک مالک از نظر حقوق ملکی باید تا حدودی آگاه باشد.

اگر با یک مدیر املاک کار می کنید. او این کار را برای شما انجام می دهد ، اما در غیر این صورت ، باید مطمئن باشید که از تمام قوانین مربوطه مطلع هستید تا اطمینان حاصل کنید که ناخواسته یک قانون را زیر پا نمی گذارید.

نتیجه

در نهایت ، مبلغی که برای اجاره شارژ می کنید بر اساس آنچه بازار فعلی در زمان لیست املاک خود برای اجاره به دنبال آن است ، خواهد بود.

با انجام تحقیقات ، قادر خواهید بود ارزش اجاره منصفانه بازار را برای خانه اجاره ای خود تعیین کنید.

با این حال ، به خاطر داشته باشید که ارزش اجاره عادلانه بازار با گذشت زمان می تواند تغییر کند و تغییر خواهد کرد ، بنابراین مهم است که در بالای این موضوع باشید تا اطمینان حاصل کنید که دارایی شما همچنان رقابتی است.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید