هلدینگ ملکی برتر
هلدینگ ملکی برتر

نشانه های بهبود در سه ماهه سوم

اقتصاد جهانی و بازار مسکن در Q3 دوباره زنده شد اما تجدید حیات موارد COVID-19 در مناطقی از جهان ، عدم اطمینان مداوم چشم انداز را برجسته می کند. با انعکاس این مسئله ، فرآیندهای تصمیم گیری طولانی مدت باقی می مانند زیرا شرکت ها همچنان محتاط هستند و استراتژی های بلند مدت را بررسی می کنند.

در Q3 2020 فعالیت اجاره دفتر جهانی 46 درصد کمتر از یک سال قبل بود – در Q2 که در مقایسه با سال قبل 58 درصد کاهش داشت ، این یک بهبود است. خرده فروشی و مهمان نوازی ، به عنوان بخشهایی که بیشتر به هزینه و تحرک مصرف کننده متکی هستند ، همچنان بیشترین تأثیر را دارند.

در همین حال ، تقاضا برای فضای تدارکات به شدت عقب مانده است و در چندین بازار بزرگ جهانی در سه ماهه گذشته به سطوح رکورد یا نزدیک به رکورد رسیده است. شرکت های تجارت الکترونیکی به ویژه با افزایش تقاضای مصرف کننده برای خرید آنلاین ، فعالیت ویژه ای داشته اند.

نظارت جهانی بر املاک و مستغلات

جدول نظارت جهانی بر بازار مسکن

نقدینگی با سازگاری سرمایه گذاران شروع به بازیابی می کند

نشانه های اولیه به سه ماهه سوم به عنوان نقطه عطف در بازارهای سرمایه املاک و مستغلات اشاره دارد.

به دنبال شدیدترین افت حجم معاملات در تاریخ اخیر ، حجم معاملات مستقیم در طی سه ماهه کاهش یافته است ، که 44 درصد نسبت به سه ماهه سوم 2019 کاهش یافته است. بازارهای مقیاس با دسترسی به سرمایه در آسیا و اقیانوسیه و اروپای غربی در روند بهبودی پیشرو هستند.

اگرچه ایالات متحده عقب مانده است ، اما همچنان فعالترین بازار در سطح جهانی است که از علاقه سرمایه گذاران بالایی برخوردار است. نرخ بهره پایین ، مداخله دولت و ایجاد تنوع در مشخصات وام دهنده ، همچنان از بازارهای بدهی املاک و مستغلات در سطح جهانی پشتیبانی می کند.

خطوط لوله معاملاتی در سطح جهانی در حال بازسازی هستند و احساس خوش بینی را برای سه ماهه آینده ارائه می دهند.

سرمایه گذاران با احتیاط بسیاری ترجیح می دهند دارایی های دفاعی و درآمد محور باشد. سرمایه گذاران فرصت طلب و با ارزش خالص بالا آماده اند تا از تقسیم بازار بهره بگیرند در حالی که موسسات همچنان از قیمت گذاری انتقاد می کنند. بازارها کاملاً در کشف قیمت هستند و انتظار می رود با افزایش پیوسته فعالیت ، شفافیت ارزش افزایش یابد.

فعالیت معاملات مرزی ، YTD 2020 ، میلیارد دلار آمریکا

منبع خرید سرمایه منطقه دارایی

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید