هلدینگ ملکی برتر
هلدینگ ملکی برتر
نقشه ی ارومیه

ارومیه-ایرنا-سرپرست معاونت امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی گفت: استانداری پیگیر رفع مشکل مالکان اراضی توحید و بسیج ارومیه است.

وی با بیان اینکه اسناد ومدارکی که سازمان ملی زمین و مسکن خواسته توسط راه و شهرسازی به مرکز ارسال شده است،اضافه کرد در گذشته این اراضی ملی بوده و خارج از محدوده تعریف شده است.

وی بیان کرد : این اعضا خواهان ارائه سند در اسرع وقت برای زمین‌ها و مسکن هستند تا بتوانند، ساخت و ساز کنند که این امر توسط سازمان ملی زمین و مسکن باید انجام شود که زمان بر است.

نماینده تجمع کنندگان و اعضای تعاونی مسکن منتظران مهدی (عج) ارومیه نیز گفت: اعضا و برخی خریداران زمین از این تعاونی طی ۱۷ سال گذشته با وجود داشتن اسناد و قولنامه نتوانسته اند بر زمین‌های خود حق مالکیت و ساخت و ساز داشته باشند.

محمد حسین عسگری افزود: وقتی زمین‌ها فروخته و واگذار می‌شد ،جزو اراضی ملی نبود ولی هم اکنون شهرداری مدعی شده که این اراضی ملی است و اجازه تفکیک و ساخت و ساز داده نمی‌شود و در صورت ساخت و ساز تخریب خواهد شد.

وی اظهار داشت: در سال ۱۳۸۱ این اراضی زراعی بوده و در سال ۱۳۹۱ توسط شهرداری مجوز ساخت به ما داده شده در حالی که هم اکنون حکم به قلع و قمع داده شده است.

به گزارش ایرنا، اعضای تعاونی مسکن منتظران مهدی (عج) ارومیه که اقدام به خرید زمین از این تعاونی در زمین‌های معروف به بسیج در شهر ارومیه کرده بودند

برای حل مشکلات زمین‌های این تعاونی در مقابل استانداری آذربایجان غربی تجمع کردند.

تجمع کنندگان که بیش از ۱۰۰ نفر بودند، امروز/ ‏‬دوشنبه/ ‏از هشت صبح تا ظهر در مقابل استانداری حضور داشتند‬.

نماینده تجمع کنندگان با دعوت سرپرست معاونت عمرانی استانداری آذربایجان غربی خواسته‌های اعضا را مطرح و خواستار حل این موضوع شد.

به گزارش ایرنا تعاونی مسکن زمین‌های موسوم به بسیج دارای سه هزار عضو است؛ این اراضی دارای ۲۹.۵ هکتار وسعت بوده و در پشت پارک جنگلی ارومیه واقع شده است.

منبع خبر و اطلاعات ایرنا

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید