هلدینگ ملکی برتر
هلدینگ ملکی برتر

چیدمان خانه شما احتمالاً یکی از مهمترین انتخابهایی است که می توانید در مورد منزل خود انجام دهید. صرف نظر از اینکه در آپارتمان ، یا خانه زندگی می کنید ، چیدمان اتاق و نحوه جریان آن تا حد زیادی به سبک زندگی شما بستگی دارد. و فرض کنید که همه اتاق خواب های طبقه آخر هست.با این وجود انتخاب یک طراحی عالی می تواند استرس زا باشد. در اینجا 5 نکته برای تصمیم گیری در مورد برنامه ای مناسب برای شما آورده شده است.

1.) یک نقشه متناسب با سبک زندگی خود انتخاب کنید.

یک شیوه مناسب برای سبک زندگی خود انتخاب کنید.

یک نقشه متناسب فاکتورهایی دارد که بدون توجه به گشودگی باید در نظرگرفته شود. عواملی مانند چیدمان اتاق با توجه به اندازه خانواده و سن کودکان ضروری است. بیشتر خانواده هایی که فرزندان خردسال دارند دوست دارند فضاهای خصوصی خانه – اتاق خواب و حمام ها را در یک منطقه از خانه گروه بندی کنند. در حالی که خانواده های دارای نوجوان و جوان بزرگ ترجیح می دهند اتاق خواب هایشان از یکدیگر جدا باشد. اگر در خانه شکار می کنید ، هنگام انتخاب خانه برای اقامت ، این عوامل مهم خواهد بود. نقشه طبقه فعلی خود و مزایا و معایب آن را ارزیابی کنید. شاید از آن خوشتان بیاید یا ترجیح دهید یکی دیگر را امتحان کنید.

2.) آیا شما اغلب یا به ندرت سرگرم می شوید؟

محور بسیاری از نقشه های طبقه ای منزل ها ، سرگرمی و خوش آمدگویی به میهمانان است که آنها وقتی از درب ورودی عبور می کنند. یک طراحی گسترده به داخل یک اتاق نشیمن و اتاق ناهار خوری با یک فضای باز برای بازدید مهمانان مناسب است. اگرچه ، شما و خانواده تان خصوصی تر هستید و دوست ندارید با هر بار باز شدن درب ورودی خانه کامل خود را به نمایش بگذارید ، می توانید یک اتاق نشیمن رسمی مجاور درب ورودی را انتخاب کنید. این به مهمانان اجازه می دهد در حالی که بقیه خانه خود را خصوصی می گذارید ، بلافاصله جایی بنشینند و احساس راحتی کنند.

3.)یک طبقه یا چند طبقه؟

بسیاری از خانواده ها از خانه های یک طبقه برای سکوت و بدون صدای ترافیک لذت می برند. بعضی از خانه های یک طبقه یا خانه های سبک قدیمی معمولاً اتاق های عمومی را در مرکز گروه بندی می کنند و اتاق خواب ها و حمام ها در “بال” های طبقه قرار دارند. خانه های چند طبقه به جای اینکه مستقیماً به پنجره همسایه نگاه کنند ، از مناظر اضافی دید به خارج برخوردار هستند. خانه های چند طبقه همچنین به هر یک از اعضای خانواده فضا و اتاق خاص خود را می دهند تا از نقشه های طبقه یک طبقه محرمانه باشند.

4.) آیا برخی از عملکردهای خانه شما به قابلیت دسترسی ویژه ای نیاز دارند؟

چه یکی از خانواده کم جمعیت باشید و چه یکی از خانواده های پر جمعیت که کودکان برای دویدن به راهروهای بسیار گسترده احتیاج داشته باشد ، این فاکتور را در انتخاب نقشه طبقه بندی در نظر بگیرید. خانه های قدیمی دارای راهروهای باریک تر ، راهروهای در و اغلب ارتفاع سر درب هستند. به یاد داشته باشید نوسازی یا تغییر مکان دیوارهای غیر باربر در آینده یک گزینه است. اگر عاشق نقشه ای می شوید که می دانید برای خانه و سبک زندگی شما مناسب هست حتما آن را اجرا کنید.

5.) شما چقدر می خواهید زندگی در فضای باز داشته باشید؟

فضای باز شما در خانه شما شامل ایوان ، لانای ، استخر شنا یا سایر امکانات رفاهی است. هنگام انتخاب نقشه ، ارزیابی کنید که خانواده شما چقدر از این امکانات تفریحی در فضای باز استفاده می کنند. شبیه یک حیاط بزرگ ، هنگامی که از پس آن برمی آیید زیبا به نظر می رسد ، اما در غیر اینصورت می تواند وحشتناک به نظر برسد. اطمینان حاصل کنید که مسئولیت همگام با برنامه در فضای باز و در داخل خانه را به طور همزمان می خواهید. تصمیم گیری در مورد یک نقشه فضای باز می تواند همزمان سرگرم کننده و ناامید کننده باشد. سبک زندگی خانواده و ترجیحات خود را در مورد چگونگی لذت بردن از زندگی ارزیابی کنید. با صبر و حوصله ، پیدا کردن نقشه طبقه رویای شما آسانتر از تصور شما خواهد بود.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید