هلدینگ ملکی برتر
هلدینگ ملکی برتر

نقاشی روشی سریع و ارزان است که به یک اتاق قدیمی هوای تازه ای می بخشد یا اگر قصد فروش خانه خود را دارید ، ارزش بیشتری به خانه شما خواهد داد. آنچه را که همیشه خواسته اید در مورد انتخاب رنگ مناسب دیوار و یا انواع رنگ های روغنی بدانید در این نوشته خواهید یافت.

تمام آنچه را که باید در مورد انتخاب رنگ و رنگ مناسب برای خانه خود بدانید به شما خواهیم گفت.

کدام رنگ را باید انتخاب کنید؟

انتخاب رنگ مناسب برای رنگ آمیزی دیوار

رنگ ها در جلاهای مختلف و در روغن یا لاتکس عرضه می شوند. رنگ لاتکس به دلیل سهولت در پاکسازی و دوام طولانی مدت ، رایج ترین و مورد ترجیح ترین رنگی است که از آن استفاده می شود. همچنین نسبت به کدر شدن مقاوم تر است و بهتر از رنگ روغنی تنفس می کند و در نتیجه برجستگی های کمتری در رنگ ایجاد می شود. توصیه می کنم برای بیشتر دیوارها و مصارف خانگی خود از رنگ لاتکس استفاده کنید. با این حال ، رنگ روغنی به عنوان رنگ آستر برای چوب بسیار مناسب است؛ زیرا معمولاً لکه ها و گره های چوب را بهتر از رنگ لاتکس می پوشاند. گرچه خشک شدن آن از رنگ لاتکس بیشتر طول می کشد. رنگ ها با برندهای متنوعی در بازار وجود دارد.

رنگ باید تا چه اندازه براق باشد؟

برای فضای آشپزخانه ، انتخاب رنگ های براق برای دیوار مناسب است

هر چقدر یک رنگ براق تر باشد ، تمیز کردن آن آسان تر است. اگر فرزندان كوچكی دارید و اتاقی كه در آن نقاشی می كنید دارای رفت و آمد زیادی است ، مانند اتاق بازی بچه ها ، یا معمولاً روی دیوارهایش چربی باقی می ماند مثل آشپزخانه ، دیوار را با رنگ های دارای جلای زیاد و درخشندگی بالا رنگ آمیزی كنید ؛ زیرا می توانید به راحتی دیوار را با یک اسفنج مرطوب تمیز كنید. با این وجود ، انتخاب چنین رنگی ، لکه ها و نواقص موجود در دیوارهای خانه شما را نمایان تر می سازد و در اتاق هایی مانند اتاق های نشیمن می تواند یک درخشش ناخوشایند به وجود آورد. براقیت بالا برای تزئین بسیار عالی است و جلوه ای زیبا می بخشد و جلای صاف دیوارهای شما را تکمیل می کند.

انتخاب رنگ نیمه براق برای چه فضایی مناسب است؟

رنگ نیمه براق همچنین برای دیوار آشپزخانه ها و حمام ها انتخاب خوبی خواهد بود و همچنین پاکسازی و شستشوی راحتتری دارد و درخشش کمتری نسبت به رنگ های کاملاً براق دارد. همچنین کمی ارزانتر از آنها است و یک جایگزین بسیار متداول برای رنگ های سیار براق است. این رنگ ها دارای یک پوشش صاف و براق هستند و می توانند در آشپزخانه ها ، حمام ها و راهروها نیز استفاده شوند. اگر واقعاً رنگی با براقیت کمتر می خواهید که به آسانی نیز تمیز شود ، این نوع از رنگ می تواند انتخاب خوبی باشد.

اگر دیوارهایی با نواقص زیاد دارید ، یک رنگ مات انتخاب کنید. نکته منفی این رنگ این است که به خوبی تمیز نمی شود و معمولاً کثیفی روی آن بیشتر به چشم می آید ، بنابراین این نوع رنگ را برای اتاق هایی انتخاب کنید که اثر انگشت و یا گرد و خاک زیادی به آنها نرسد. احتمالاً محبوب ترین رنگ ، از نوع براق پوسته تخم مرغی است که منافذ و ناهمواری ها را همانند رنگ مات ، پنهان می کند اما شستشوی آن آسان تر است ؛ همچنین نرم تر و بادوام تر است. من این رنگ را برای اکثر اتاق ها توصیه می کنم زیرا به نظر می رسد بهترین ویژگی های رنگ های مات و کاملاً براق را دارد.

کدام رنگ را باید انتخاب کنم؟

اگر در حال فروش خانه خود هستید ، توصیه می کنم رنگ سفید یا کرم را به عنوان گزینه اصلی برای رنگ آمیزی دیوارها انتخاب کنید. این امر به خریدار اجازه می دهد تا به راحتی دیوار را بپوشاند و به اتاق شما ظاهری روشن تر و تمیز ببخشد. می توانید با کمی برنامه ریزی و مقداری رنگ ، احساس هر اتاق خانه خود را تغییر دهید.

چرخه رنگ را به یاد آورید. همه ما در مورد رنگ های اولیه قرمز ، زرد و آبی در مدرسه یاد گرفته ایم. اینها به ترتیب در موقعیت های ساعت 12:00 ، 4:00 و 8:00 روی چرخه رنگ قرار دارند. ترکیب هر یک از اینها باهم ، رنگ ثانویه به شما می دهد؛ یعنی بنفش ، نارنجی. رنگ های نزدیک به یکدیگر روی چرخه رنگ مانند به چشم بیاید. رنگ های مقابل یکدیگر روی چرخ رنگ ، مانند سبز و قرمز مکمل یکدیگر هستند و به زیبایی از یکدیگر بازی می کنند. مثلاً رنگ های سبز ، ظاهری لطیف و آرامبخش ایجاد می کند.

انتخاب رنگ های سرد مانند آبی و بنفش برای دیوار باعث می شود اتاق های کوچک ، بزرگتر و مطبوع تر به نظر برسند در حالی که رنگ هایی مانند قرمز ، زرد و نارنجی باعث زیبایی بیشتر اتاق می شوند. می توانید گرمای رنگ های قرمز و زرد را با انتخاب طیف های مات از آن رنگ ها ، مثل صورتی یا زرد ، تغییر دهید. با رنگ قرمز یا زرد تغییر دهید. رنگ های گرم دارای رنگ های خنک به عنوان رنگ های مکمل خود هستند در حالی که رنگ های سرد دارای مکمل های گرم هستند.

انتخاب رنگ مناسب دیوار برای ایجاد فضای لطیف و آرامش بخش

برای ایجاد فضای زنده ، انتخاب رنگ آبی برای دیوار مناسب است

شما می توانید یک طیف رنگ را انتخاب کنید و از سایه های مختلف آبی برای ایجاد فضایی لطیف و آرامش بخش استفاده کنید. اگر می خواهید احساس آرامش داشته باشید ، استفاده از این رنگ ها در حمام یا اتاق خواب ، خوب به نظر می رسد. فقط رنگ دلخواه خود را انتخاب کرده و سایه ها را با هم همپوشانی کنید. به عنوان مثال ، یک رنگ تیره تر برای دیوار و سپس رنگ دیگری را از همان طیف و کمی کمرنگ تر برای تزئین انتخاب کنید. پرده ، حوله یا ملافه شما و همچنین لوازم جانبی مانند شمع می توانند سایه های مختلفی از همین طیف داشته باشند. همچنین می توانید با انتخاب یک رنگ سبز روشن تر به عنوان پایه ، رنگ ها را لایه لایه کنید و سپس با رنگ سبز تیره آن را بپوشانید.

انتخاب رنگ مناسب برای دیوار اتاق خواب

انتخاب های رنگ های کم ملایم مانند آبی ، بنفش کمرنگ ، صورتی و زرد کمرنگ گزینه های خوبی برای احساس رمانتیک آرامش و استراحت در یک اتاق هستند. اگر به دنبال یک فضای آرام در اتاق خواب هستید ، سایه های روشن تری از رنگ های سرد یا گرم را انتخاب کنید. از طرح های مختلف در روتختی و وسایل اتاق خواب استفاده کنید تا فضای اتاق نیز جذاب تر شود. طبق قانون قدیمی ، یک طیف و یک بافت را حفظ نکنید. شما از تأثیراتی که فقط تغییر بافت ها و رنگ ها در یک اتاق می تواند داشته باشد شگفت زده خواهید شد.

رنگ هایی از جمله زیتونی می توانند در آشپزخانه احساس راحتی ایجاد کرده و سایه های زرد کمرنگ در یک آشپزخانه باعث ایجاد همان حسی می شود که محصولات پخته شده به ارمغان می آورد. سایه های آبی پودری نیز باعث ایجاد احساس آرامش می شوند.

انتخاب رنگ مناسب دیوار برای ایجاد فضای زیبا

برای ایجاد فضای زنده ، انتخاب رنگ های خنثی برای دیوار مناسب است

رنگ آمیزی دیوار با رنگ های خنثی ، ظرافت و انعطاف پذیری را به یک اتاق می بخشد. رنگ های خنثی فقط سفید یا بژ نیستند. شما می توانید با انتخاب سایه های مختلف ، رنگ های خنثی مانند دیوارهای بادامی رنگ با قهوه ای متمایل به قرمز ، یک اتاق نشیمن ساده را به یکی مکان زیبا تبدیل کنید. همچنین می توانید با قرار دادن بالش یا گلدانی که به دقت در آن فضا قرار گرفته است اسپلش های رنگی را به تمام اتاق اضافه کنید تا طیف های خنثی در اتاق ایجاد شود.

رنگ های خنثی به شما امکان انعطاف پذیری بیشتری در تغییر سریع فضای اتاق می دهد. به راحتی می توانید با اضافه کردن لوازم جانبی رنگی مختلف و یا با تزئین کردن با یک رنگ جدید ، احساس یک اتاق خنثی را تغییر دهید. می توانید رنگ های خنثی تر یا عمیق تری را انتخاب کنید و ظاهر اتاق را متفاوت کنید. به یاد داشته باشید ، هر چه به سمت رنگ های کمرنگ بروید ، اتاق جادارتر به نظر می رسد.

انتخاب رنگ مناسب دیوار برای ایجاد فضای زنده

برای ایجاد فضای زنده ، انتخاب رنگ هایی مانند نارنجی برای دیوار مناسب است

اگر می خواهید یک اتاق با رنگ های پر جنب و جوش و فضای زنده و سایه های مربوط به آنها مانند نارنجی و طلایی ، قرمز و بنفش تیره را انتخاب کنید. می توانید با انتخاب دو رنگ در کنار یکدیگر مانند طلایی و نارنجی و یک رنگ مقابل چرخ رنگ مانند بنفش ، این رنگ ها را تکمیل کنید. شما همچنین می توانید سیاه و قرمز را برای ایجاد یک کنتراست واقعی و ظاهری که یادآور فضای شرقی است ، انتخاب کنید. برای کنتراست تصویری ، دو رنگ کنار یکدیگر روی چرخه رنگ انتخاب کنید؛ زیرا یکی از دیگری متمایز خواهد شد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید