هلدینگ ملکی برتر
هلدینگ ملکی برتر

براساس گزارش مرکز مشترک مطالعات مسکن ، میزان مالکیت خانه طی هشت سال گذشته رو به کاهش است. این بدان معناست که افراد بیشتری تمایل به اجاره نشینی دارند که این امر ، یافتن خانه اجاره ای را دشوارتر می سازد.

آنچه مشاورین املاک و مستغلات می گویند ، پیش بینی برای آینده است. یکی از مشاورین املاک می گوید اغلب مستاجرها تا آخرین لحظه منتظر می مانند تا به دنبال آپارتمان دیگری بگردند. با این حال ، وقتی عجله داشته باشند ، تمایل به اجاره کردن آپارتمانی دارند که در واقع آن را نمی خواهند.

در اینجا هشت نکته برای یافتن بهترین خانه ها و آپارتمان های اجاره ای در منطقه شما آورده شده است:

1. جستجوی خود را برای اجاره خانه در اوایل ماه شروع کنید

مشاورین املاک مي گويند كه بهترين موارد اجاره چه خانه و چه آپارتمان از نظر قيمت ، مكان و امكانات در اوايل ماه به اجاره می روند . بنابراين برای یافتن محلی برای زندگی تا نیمه ماه منتظر نمانید. بهتر است 60 روز قبل از زمان اسباب کشی ، جستجوی خود را شروع کنید ؛ به خصوص اگر به دنبال یک ملک اجاره ای در منطقه ای هستید که موارد زیادی برای اجاره وجود ندارد.

برای اجاره خانه باید از اوایل ماه دست به کار شوید

روزهای پایانی هفته های دوم و سوم ماه ، شلوغ ترین روزها هستند. اگر جستجوی خود را در انتهای هفته اول ماه شروع کنید ، رقابت کمتری وجود خواهد داشت و بهترین موارد همچنان در دسترس خواهند بود.

2. جستجوی خود را به صورت آنلاین شروع کنید اما به آن اعتماد نکنید

مشاورین املاک می گویند ، حدود 90٪ اجاره كنندگان جستجوی آپارتمان خود را در موتورهای جستجوی اینترنتی شروع می كنند. جستجوی آنلاین ملک ، روش خوبی برای شروع جستجو است. می توانید از قیمت و امکانات آپارتمان ها مطلع شوید. اما ، اگر به شهر جدیدی نقل مکان می کنید ، جستجوی آنلاین در مورد محله و امکانات رفاهی ، از جمله وسایل حمل و نقل عمومی یا فروشگاه های مواد غذایی به شما اطلاعات چندانی نخواهد داد.

یافتن خانه برای اجاره به صورت آنلاین

3. از یک مشاور املاک حرفه ای برای اجاره خانه کمک بگیرید

در بیشتر موارد ، مشاورین املاک و مستغلات برای کمک به افراد برای یافتن ملک در دسترس هستند. نکته مهم این است که مشاوری پیدا کنید که در زمینه املاک اجاره ای تخصص دارد و نه فروش خانه.

اگر به دنبال اجاره در مناطقی هستید که به طور کلی رقابت تنگاتنگی برای آپارتمان ها در آن مناطق وجود دارد ، قبل از یافتن مورد اصلی ، باید با چندین از مشاور املاک و مستغلات صحبت کنید ؛ زیرا هر مشاوری با گروه های ساخت و ساز مختلفی در ارتباط هستند. اطمینان حاصل کنید که مشاوری که انتخاب کرده اید ، با پیمانکاران آپارتمان هایی در منطقه مورد نظر شما در ارتباط است.

4. فریب کلاهبرداران را نخورید

مراقب کلاهبرداری های آنلاین ، به ویژه آگهی های موجود در اینترنت که از شما می خواهند از کارت اعتباری خود برای پرداخت هزینه بازدید از آپارتمان استفاده کنید ، باشید. بازدید از یک آپارتمان نیازی به واریز هزینه ندارد.

مراقب کلاهبرداری در اجاره خانه و آپارتمان باشید

همچنین ، اگر یک خانه و یا آپارتمان را مستقیماً از یک شخص اجاره می کنید مراقب باشید؛ زیرا شماره تأمین اجتماعی و اطلاعات حساب بانکی خود را به غریبه ها می دهید و احتمالاً آنها یک چک اعتباری را برای شما به اجرا می گذارند. کار با کارگزار املاک و مستغلات دارای مجوز ، مثل مشاور املاک برتر ، امن تر است.

5- هم خانه ای خود را بشناسید

اگر می خواهید با چند نفر هم خانه ای شوید و به طور مشترک یک آپارتمان اجاره نمایید ، دقت نمایید که هم اتاقی های شما کیستند و از صاحبخانه بخواهید که برای هر نفر از مستاجرین ، اجاره جداگانه ای در نظر بگیرد. اگر شما اجاره نامه مشترک داشته باشید و اجاره ماهیانه 2 میلیون تومان در ماه باشد ، اگر هم اتاقی های شما سهم خود را پرداخت نکنند ، پرداخت کل مبلغ اجاره بر عهده شما خواهد بود. اما اگر اجاره نامه جداگانه‌ای دارید ، مسئولیت سهم اجاره خود را بر عهده دارید.

اگر شما هم خانه ای های خود را نمی شناسید از پرسیدن درباره آنها نترسید. همچنین می توانید از رسانه های اجتماعی همچون LinkedIn ، Twitter و Facebook استفاده کنید تا اطلاعات بیشتری در مورد آنها کسب کنید.

6. پیشنهاد اجاره نامه 13 ماهه

اگر شما در یک بازار رقابتی قرار دارید ، یک راه برای جلب توجه صاحبخانه این است که پیشنهاد اجاره نامه 13 یا 14 ماهه را دهید. این امر به ویژه اگر اجاره نامه 12 ماهه در ماه آبان یا آذر منقضی می شود مفید است؛ زیرا اجاره ملک در این ماه ها اغلب دشوار است.

7. یک خانه کوچکتر را برای اجاره مد نظر قرار دهید

به طور کلی ، یک آپارتمان در یک ساختمان مدیریت شده 300 واحدی با استخر ، با منشی 24 ساعته ، سالن رایانه و باشگاه ، دارای هزینه اجاره بیشتری نسبت به آپارتمانی یکسان هشت واحدی خواهد بود. اگر می خواهید هزینه این امکانات را پرداخت کنید ، مطمئن شوید که از آنها استفاده خواهید کرد.

هزینه های اجاره خانه ای کوچک پایینتر از

8- از رسانه های اجتماعی استفاده کنید

از اینکه در فیسبوک می نویسید که به دنبال اجاره آپارتمان هستید خجالت نکشید. به مردم بگویید که در جستجوی خانه جدیدی برای زندگی هستید.

پس از یافتن آپارتمان یا خانه مناسب ، باید بیمه مستاجرین را نیز در نظر بگیرید. بیمه صاحبخانه ، وسایل شما را تحت پوشش قرار نمی دهد ؛ بنابراین برای مواردی همچون اتفاقات غیر منتظره ، باید تحت پوشش بیمه قرار بگیرید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید