هلدینگ ملکی برتر
هلدینگ ملکی برتر

برای مقابله با ویروس کرونا چه باید کرد؟

از آخرین اطلاعات در مورد شیوع ویروس کرونا (coronavirus)، موجود در وب سایت WHO و از طریق مرجع بهداشت عمومی ملی و محلی خود آگاه شوید. ویروس کرونا هنوز هم در اکثر مناطق در کشور چین و با شیوع گسترده در کشورهای دیگر روبرو است. بیشتر افرادی که به این ویروس آلوده می شوند ، دچار بیماری خفیف می شوند و بهبود می یابند ، اما این بیماری برای برخی دیگر از افراد که دارای سیستم ایمنی ظعیف تر هستند و یا دارای بیماری های زمینه ای خاص هستند می تواند شدیدتر باشد. با انجام موارد زیر از سلامتی خود مراقبت کرده و از دیگران نیز محافظت کنید:

مرتباً دستان خود را بشویید، ویروس کرونا از آب و صابون بیزار است!

مرتباً دستان خود را با دستمال حاوی الکل تمیز کنید یا آنها را با آب و صابون بشویید.

چرا؟ شستن دستان با صابون و آب یا استفاده از تکه پارچه آغشته به الکل باعث از بین رفتن ویروس هایی می شود که ممکن است روی دستان شما باشد.

حفظ فاصله اجتماعی، دوری و دوستی تا اطلاع ثانوی!!!

حداقل فاصله 1 متری (3 فوت) را بین خود و هر کس که سرفه یا عطسه می کند ، حفظ کنید.

و در صورت لزوم برای انجام خرید های روزمره از فروشگاه های آنلاین استفاده کنید، دپارتمان املاک برتر نیز برای سهولت استفاده از خدمات این دپارتمان و همین طور حفظ سلامت و بهداشت اجتماعی دارای امکانات و امتیازات گسترده ای مانند اپلیکیشن، کانال تلگرامی و وبسایت می باشد که شما عزیزان بدون نیاز به مراجعه به دفتر املاک می توانید ملک مورد نظر خود را جستجو و انتخاب کنید.

چرا؟ هنگامی که کسی سرفه یا عطسه می کند ، قطرات مایع کوچکی را از بینی یا دهان خود به محیط پرتاب میکند که ممکن است حاوی ویروس باشد. اگر خیلی به شخصی نزدیک هستید ، در صورت سرفه کردن آن فرد اگر آن فرد به این ویروس مبتلا باشد، احتمال دارد که قطرات آلوده به ویروس از جمله ویروس کرونا را تنفس کنید.

از لمس چشم ، بینی و دهان خودداری کنید، قابل توجه انگشت به بینی ها!!!

چرا؟ دست ها بسیاری از سطوح را لمس می کنند و می توانند ویروس ها را منتقل کنند. پس از آلوده شدن ، دست ها می توانند ویروس را به چشم ، بینی یا دهان منتقل کنند. از آنجا ویروس می تواند وارد بدن شما شود و شما را بیمار کند.

بهداشت تنفس را یاد بگیرید

اطمینان حاصل کنید که شما و اطرافیان ، بهداشت تنفسی خوبی را دنبال می کنید. این به معنای پوشاندن دهان و بینی شما با آرنج یا بافت پارچه ای خم شده هنگام سرفه یا عطسه است. سپس بلافاصله بافت مورد استفاده را دور بریزید.

چرا؟ قطره ها ویروس را گسترش می دهند. با رعایت بهداشت مناسب تنفسی ، از افراد اطراف خود در برابر ویروس هایی مانند سرماخوردگی ، آنفولانزا و ویروس کرونا محافظت می کنید.

اگر تب ، سرفه و مشکل در تنفس دارید ، سریعاً به دنبال مراقبت های پزشکی باشید

اگر احساس ناخوشایندی کردید که شبیه به سرما خوردگی و یا انفولانزا بود در خانه بمانید. اگر تب ، سرفه و مشکل در تنفس دارید ، به یک پزشک مراجعه کنید و یا با یکی از مراکز بهداشتی و درمانی اطراف محل زندگیتان تماس بگیرید. دستورالعمل های مقام بهداشت محلی خود را دنبال کنید.

چرا؟ مقامات ملی و محلی بیشترین اطلاعات را در مورد وضعیت منطقه شما خواهند داشت. تماس با آنها به شما امکان می دهد تا شما را با نزدیک ترین خدمات درمانی محلی تان آشنا کند و سریعاً به سمت مراکز درمانی صحیح هدایت کنند. این امر همچنین از شما محافظت می کند و به جلوگیری از انتشار ویروس ها و سایر عفونت ها کمک می کند.

هشیار باشید و از توصیه های ارائه دهنده خدمات بهداشتی خود پیروی کنید

از آخرین تحولات مربوط به ویروس کرونا آگاه باشید. توصیه هایی را که ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی ، سازمان بهداشت عمومی ملی و محلی یا کارفرمای شما ارائه داده است در مورد نحوه محافظت از خود و دیگران از COVID-19 پیروی کنید.

چرا؟ مقامات ملی و محلی بیشترین اطلاعات را در مورد پخش COVID-19 در منطقه شما دارند. آنها به بهترین وجه برای مشاوره در مورد آنچه مردم منطقه شما باید برای محافظت از خود انجام دهند توصیه می کنند.

اقدامات حفاظتی برای افرادی که در مناطقی که ویروس کرونا در آن گسترش یافته است ، بازدید کرده اند یا اخیراً از آنها بازدید کرده اند (14 روز گذشته)

  • راهنمایی های ذکر شده در بالا را دنبال کنید.
  • اگر احساس ناخوشایندی کردید ، حتی در صورت علائم خفیف مانند سردرد و آبریزش جزئی تا زمان بهبودی ، در خانه بمانید. چرا؟ جلوگیری از تماس با دیگران و مراجعه به مراکز درمانی به شما امکان می دهد تا این امکانات موثرتر عمل کنند و به شما و دیگران در برابر coronavirus و سایر ویروس ها کمک می کنند.
  • اگر دچار تب ، سرفه و مشکل در تنفس هستید ، سریعاً به پزشک مراجعه کنید زیرا این امر ممکن است به دلیل عفونت تنفسی یا بیماری جدی دیگر باشد. و از مسافرت یا تماس با مسافرانی که اخیرا از مسافرت بازگشته اند خودداری کنید. و در صورتی که موردی مشکوک به کرونا مشاهده کردید به مقامات محلی خود گزاش کنید.این همچنین به جلوگیری از شیوع احتمالی COVID-19 و سایر ویروس ها کمک می کند.


اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید