هلدینگ ملکی برتر
هلدینگ ملکی برتر

پنت هاوس !! واقعا از معماری یک پنت هاوس چه می توان انتظار داشت؟ هنگام ورود به یک پنت هاوس 250 متر مربعی در شهر روتردام، بزرگترین ساختمان هلند ، (طراحی شده توسط OMA / Rem Koolhaas) ، در ارتفاع 143 متری از سطح زمین ، در طبقه 43، از چنین پنت هاوسی چه انتظاری می توان داشت؟؟ روتردام که از آن بالا دیده می شود ، دور تا دور شهر را آب فرا گرفته. نمای شیشه ای 25 متری که از کف تا سقف کشیده شده است ، منظره ای از رودخانه ماس را به شما ارائه می دهد که از داخل شهر به سمت بندر روتردام جریان دارد. شما به پل Erasmus (طراحی شده توسط UN Studio) ، Markthal (طراحی شده توسط MVRDV) ، مرکز شهر ، دلفت و در یک آسمان صاف حتی بخشی از ساختمان لاهه از این بالا دیده می شود.

Liong Lie; architecten; © Hannah Anthonysz 2015, 43floor, DeRotterdam,Rotterdam, innovatie, design, architectuur
Liong Lie; architecten; © Hannah Anthonysz 2015, 43floor, DeRotterdam,Rotterdam, innovatie, design, architectuur

فرض کنید تا ارتفاع 143 متری بالا بروید و وارد یک اتاق نشیمن با نمای پانوراما به مناظر دیدنی شهر روتردام شوید. کدام فضای داخلی می تواند با این نمای دیدنی مطابقت داشته باشد؟ در بالا متوجه شدید که یک رودخانه از میان شهر در جریان است، آب بخش مهمی از شهر است.”جریان” و یا گذر و روانه بودن ایده سازندگان در طراحی داخلی این پروژه بود. از ایده “جریان” برای الگوی کف و سقف موج دار و یک دیوار چوبی گردوی خمیده به طول 20 متر استفاده شده است. با این طراحی یک فضای بزرگ 150 متر مربعی را با عظمت ایجاد کرده و مکانهایی را در این فضای آزاد ایجاد کرده اند که احساس صمیمیت به اعضا یک خانواده خواهد بخشید… دیوارچوب گردو خاردار، تمام نیازهای زندگی مانند تلویزیون و اتاق لندری و همچنین ورودی های پنهان در اتاق خوابها را پنهان می کند. برای جلوگیری از این که دیوارهای عظیم شیشه ای یک تجربه ‘محافظت نشده’ از فضای آزاد را برانگیزند ، از صفحه موجدار بلند چوب به عنوان پس زمینه استفاده می شود. کمد های اتاق نشیمن و آشپزخانه را پوشش می دهد. شما را به منطقه اتاق خواب راهنمایی می کند ، زیرا دیوار و درها بخشی از اتاق خواب هستند. یک جزیره پخت و پز به طول 8 متر ، از یک منطقه آشپزی به یک منطقه بار تبدیل می شود و یکی از بهترین منظره های پانوراما را به شما منتقل می کند. این مبلمان برای مراسم کوچک خانوادگی و همچنین برنامه های مهمانی بزرگ طراحی شده است.

 یک جزیره پخت و پز به طول 8 متر
Liong Lie; architecten; © Hannah Anthonysz 2015, 43floor, DeRotterdam,Rotterdam, innovatie, design, architectuur

به منظور ایجاد یک خانه بزرگ ، 2 بخش در این پنت هاوس لوکس ترکیب شده است. یک آپارتمان به عنوان یک اتاق نشیمن بزرگ و از جمله یک آشپزخانه طراحی شده است. آپارتمان دوم شامل 3 اتاق خواب ، 2 حمام ، جکوزی و سونا – حمام 6 متر طول اتاق خواب استاد با منظره به سمت بندر روتردام – جکوزی علاوه بر تختخواب در اتاق خواب مستر – یک درب کشویی شیشه ای در پشت برای نیمه بیرون. حتی در هنگام یک حمام داغ شما می توانید از منظره لذت ببرید زیرا می توانید در تمام طول حمام و اتاق خواب 13 متری روتردام را دز زیر پاهایتان ببینید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید