هلدینگ ملکی برتر
هلدینگ ملکی برتر

با افزایش جمعیت جهان ، طراحان به دنبال توسعه دریاها برای طراحی شهرهای آینده هستند. شرکت معماری و برنامه ریزی ، URBAN POWER نه جزیره دست ساز را در سواحل جنوبی کپنهاگ برای مقابله با بسیاری از چالش های قریب الوقوع شهر طراحی کرد. جزایر ، به نام هولمن ، خواستار فضای فنی ، تولید انرژی بدون فسیل ، موانع سیل و حتی فضای تفریحی عمومی می شوند.

Arne Cermak Nielsen ، از همکاران شرکت URBAN POWER ،در این باره توضیح می دهد: “این استراتژی چندین مزیت دارد. “اگر یک رکود اقتصادی جدید ظاهر شود ، می توان آن را به صورت مرحله به مرحله توسعه داد و علاوه بر این ، این جزایر می توانند به صورت موضعی توسعه یافته و بهترین شرایط را برای صنعت و تحقیقات نوآورانه در فناوری های سبز ، بیوتکنولوژی ، علوم زندگی و بخش های آینده و شاید ناشناخته فراهم سازند. کیفیت زندگی در کنار آب را نباید دست کم گرفت و سواحل جزایر و دلتایی که بین آنها پدیدار می شود ، از پتانسیل بی نظیری برخوردار است. “

این پروژه با نام مستعار “دره سیلیکون اروپا” ، تخمین زده می شود که این پروژه 380 فرصت شغلی مستقیم و 12000 فرصت شغلی غیر مستقیم را در خود جای داده است. این منطقه نه تنها برای فناوری های سبز ، مانند ذخیره گرما و آسیاب های بادی ، بلکه بزرگترین کارخانه بازیافت زباله به انرژی اروپا را نیز در خود خواهد داشت. این امر باعث می شود سالانه حداقل 70 تن CO2 کاهش یابد و بیش از 300 مگاوات ساعت انرژی غیر فسیلی ، 25٪ از مصرف برق کپنهاگ تولید شود.

شهرهای پاک اولویت طراحی و معماری های شهری آینده هستند
شهرهای پاک اولویت طراحی و معماری های شهری آینده هستند

ساخت جزایر تا حدی توسط خاک مازاد از پروژه مترو محلی و پروژه های ساختمانی تأمین می شود. در این جزایر تدابیر لازم از قبیل : موانع طبیعی سیل و منظره طبیعی و چشم نواز، حفاظت در برابر بلایای طبیعی، در امتداد هر دو ساحل جدید و تفرج گاههایی برای ورزش و تفریح ایجاد می شود. آغاز ساخت در سال 2022 پیش بینی شده است و اتمام پروژه در سال 2040.

در حالی که ایجاد جزایر مصنوعی کار بی سابقه ای نیست ، اما این جزایر به نسبت جزایر مصنوعی دیگر از نظر زیست محیطی به گونه ای بی نظیر است. بسیاری از جزایر ساخته شده به دلیل نیاز به مسکن ایجاد می شوند. تا به امروز ، بیش از 300000 نفر در یکی از بزرگترین جزایر مصنوعی جهان در دریاچه IJmeer ، Flevopolder زندگی می کنند. همچنین در دریاچه IJmeer ، بسیاری در آمستردام هلند در ده جزیره برای مسکن پایدار و مقرون به صرفه سکونت دارند. در آمستردام شرکتی که بسیار در این زمینه فعال است، Centrumeiland ، در سال 2015 ایجاد شد و و امروز در بسیاری از کشورهای دنیا کارهای بزرگی انجام می دهد. در دبی ، پالم جمیرا اولین سری از پروژه های این شرکت بود. با افزودن 50 مایل خط ساحلی به دبی ، این هتل توریستی با هتل های مجلل ، ویلاهای ساحلی و ساختمانهای آپارتمانی مملو شده است. اخیراً ، نخستین رئیس اجرایی هنگ کنگ یک اتاق فکر را برای ایجاد یک پیشنهاد جزیره مصنوعی برای سکونت 1.1 میلیون نفر از مردم هنگ کنگ تشکیل داد.

جزایر ساخت بشر ممکن است یک راه حل سازگار برای ازدحام جمعیت و بالا آمدن سطح دریا باشد. با این حال ، زمین مصنوعی می تواند اثرات منفی مانند آوارگان بومی آواره و اکوسیستم های تخریب شده داشته باشد ، همان اتفاقی که مالزی با ساخت جنگل سیتی تجربه کرده است.

Written by Lindsey Leardi

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید