هلدینگ ملکی برتر
هلدینگ ملکی برتر

ایده های زیادی برای تزئین آپارتمان وجود دارد ، اما نحوه طراحی فضای زندگی شما به خود فضا بستگی دارد. آیا این یک آپارتمان کوچک است که می خواهید در آن را باز کنید؟ یا یک اتاق بزرگتر که به نور طبیعی بیشتری احتیاج دارد؟ اگر مستاجر باشید ، احتمالاً نمی توانید هیچگونه بازسازی اساسی انجام دهید اما دکوراسیون منزل شما نیازی به تغییر دائمی و بزرگ ندارد. همه چیز از لامپ های میز ، درمان های پنجره ، هنر دیوار می تواند بر احساس کلی فضا و احساس شما هنگام زندگی در آن تأثیر بگذارد.

وقتی نوبت به طراحی آپارتمان می رسد ، مهم است که بدانید کدام عناصر به بهترین وجه با هم کار می کنند و بیشترین تأثیر را بر فضای زندگی شما خواهند داشت. اگر می خواهید محل زندگی خود را ارتقا دهید ، برخی از نکات مربوط به طراحی آپارتمان را در زیر پیدا کنید:

  1. فضاهای کوچک را بزرگتر احساس کنید. اگر در یک آپارتمان کوچک زندگی می کنید ، طراحی قطعات مبلمان را که دارای پاهای تزئینی ، قابل توجه یا چشم نواز هستند ، در نظر بگیرید. پاها اجازه می دهد تا چشم به جای متوقف شدن در پایه آن ، فراتر از بدنه مبلمان ادامه یابد ، که اتفاق می افتد با قطعات پایین زمین. میزهای شیشه ای یا آینه ای باعث می شوند که مبلمان در فضاهای کوچکتر احساس سنگینی نکنند. هنگام انتخاب تخت ، به سراغ تختی بروید که پاهای کوتاه تری داشته باشد یا حتی روی زمین بنشیند تا سقف احساس بالاتری کند. تخت هایی که روی پایه های بلند قرار گرفته اند می توانند اتاق را از وسط نصف کنند. در حالی که رنگ آمیزی دیوارهای سفید یا استفاده از رنگ های روشن دیگر نیز می تواند به بزرگتر شدن اتاق کمک کند ، رنگ آمیزی رنگ تیره روی یک دیوار لهجه می تواند اثر عقب نشینی داشته باشد ، که می تواند عمق بیشتری به شما بدهد و به نوبه خود ، چیزی شبیه یک آپارتمان استودیویی احساس بزرگتر بودن.
  2. رنگها و الگوها را با دقت انتخاب کنید. با چسبیدن به سایه های مشابه یا مضامین مختلف از رنگها و الگوهایی که می توانید در هر اتاق ردیابی کنید انسجام ایجاد کنید. به عنوان مثال ، نخ نقره ای روی یک بالش پرتاب با پرده دوش تخته سنگ در حمام کار می کند ، یا دانه چوب کمد شب شما در همان موضوع میز قهوه خانه در اتاق نشیمن است. تکه های کوچک انسجام می تواند آپارتمان شما را متصل و کامل احساس کند و فضایی دنج و آرام را ایجاد کند.
  3. یک قطعه بیانیه را انتخاب کنید. داشتن یک نقطه کانونی در آپارتمان خود ، مانند یک قالیچه منطقه پاشیده یا قفسه کتاب که به شدت نقاشی شده است ، چشم را به سمت آن منطقه و دور از هرگونه مشکل (مانند یک کمد بزرگ که به دیوار پیچ می شود) می کشاند. قطعه بیانیه شما همچنین می تواند یک دیوار لهجه باشد – یک رنگ دیوار پررنگ که فقط در یک طرف آن رنگ شده است تا توجه چشم را متمرکز کند.
  4. از فضای ذخیره سازی هوشمند استفاده کنید. با استفاده از فضای ذخیره سازی خود خلاق باشید. مبلمان جمع شونده ، انبارهای انباشته یا پنهان ، قفسه ها و تخته های چوبی همگی می توانند به شما کمک کنند تا وسایل خود را از روشی منظم و زیبا از نظر زیبایی دور نگه دارید. با کاهش میزان بهم ریختگی فضای خود ، می توانید استفاده خود را از آن بهینه کرده و بیشتر روی دکوراسیون آپارتمان تمرکز کنید.
  5. یک دیوار گالری درست کنید. آویختن عکس ها ، نقاشی ها ، پازل ها یا انواع دیگر هنرهای شما روی یک دیوار خالی می تواند به اتاق علاقه و عمق ببخشد ، حتی اگر فضای زیادی برای ذخیره وجود نداشته باشد. یک دیوار گالری چیزها را از سر راه و نمایش خارج می کند و فضای شما را پر از رنگ و شخصیت می کند.
  6. از آینه استفاده کنید. یک ترفند خوب برای طراحی داخلی آپارتمان استفاده از آینه است. آینه ها نور را منعکس می کنند و می توانند اندازه یک فضا را باز کنند. آینه را در نزدیکی پنجره یک اتاق ناهار خوری یا حمام کوچک آویزان کنید تا اتاق ها بزرگتر و روشن تر شوند. آینه های بلند می توانند باعث افزایش سقف و همچنین ایجاد نور در قسمت های کم نور اتاق شوند.
  7. داخلی ها را تغییر دهید. ممکن است نتوانید برخی از وسایل را در آپارتمان خود بازسازی کنید ، اما این به این معنی نیست که با شکل ظاهری آنها گیر کرده اید. برای پنهان کردن لوله کشی یا کابلهای ناخوشایند از لوازم جانبی یا پوشش های DIY استفاده کنید. به عنوان مثال ، یک توری تزئین شده می تواند یک بخاری دیواری قدیمی را پنهان کند ، یا یک عکس قاب تزئینی می تواند یک خروجی از بین رفته را پنهان کند.
  8. برای تقسیم فضا از فرش منطقه استفاده کنید. اگر در یک آپارتمان کوچک با نقشه طبقه باز زندگی می کنید ، از فرش منطقه برای تعریف فضاهای جداگانه اتاق خود استفاده کنید. فرش کنار کاناپه شما محلی است که فعالیت های اجتماعی در آن اتفاق می افتد – یا فرش کنار تخت شما مرزهای اتاق خواب شما را مشخص می کند. در صورت تمایل به مشخص تر نشان دادن فضاها ، می توانید تقسیم کننده ها را تنظیم کنید ، با این حال ، فرش منطقه روش ساده تری برای تعریف فضاهای شما است.
دیزاین اپارتمان نقلی
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید