هلدینگ ملکی برتر
هلدینگ ملکی برتر

شهرک تعاونی‌های یازده‌گانه گلمان ۲۵ سال پیش تأسیس شده اما به دلیل بی‌برنامگی دولت و شهرداری ارومیه به رغم داشتن آب و برق و برخی دیگر از امتیازات امکان ساخت‌وساز در آن فراهم آورده نشده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه ، شاید باورش سخت باشد اما حقیقت دارد، شهرک تعاونی‌های یازده‌گانه ارومیه که اسم آن در بین مردم به شهرک نیروی انتظامی هم معروف شده 25 سال پیش تصویب شده و کارهای اجرایی آن در جاده چی چست این شهر آغاز شده است.

در واقع زمان تصویب احداث این شهرک با شهرک سهند تبریز تقریباً یکی است اما آن کجا و این کجا.

گویا در شهرک سهند تبریز قیمت زمین به 10 میلیون تومان بابت هر متر مربع هم رسیده اما در شهرک مشابه آن در ارومیه حتی قیمت هر قطعه زمین هم 10 میلیون نیست و اصلاً مشتری هم ندارد.

اجاره اپارتمان شهرک گلمان ارومیه

هم اینک یازده تعاونی مسکن از جمله نیروی انتظامی، تکاوران ارتش، فرهنگیان، تربیت بدنی، آموزش و پرورش، کارکنان نیروی هوایی، کارکنان شرکت آب منطقه‌ای و کارکنان دادگستری جزو مالکان زمین‌های مسکونی این شهرک فراموش شده هستند.

25 سال پیش هدف از راه اندازی این شهرک کاهش بار تراکم جمعیتی شهر ارومیه و جلوگیری از تخریب باغات حومه این شهر اعلام شده بود اما اکنون نه تنها باغات قولنامه‌ای اطراف ارومیه در منطقه امامزاده به هزاران قطعه کوچک با هزاران ویلا و خانه باغ تبدیل شده بلکه چشمه امید هزاران فرد امیدوار برای خانه دار شدن در این شهرک که اتفاقاً سند هم دارند خشک شده است.

بنا بر اظهارات ساکنان، این شهرک فراموش شده 3800 هکتار وسعت دارد و اتفاقاً در محدود شهر و در داخل طرح تفضیلی آن نیز قرار دارد.

مقرر بود راه ارتباطی این شهرک با شهرک جدید التاسیس گلمان نیز احداث شود اما از اجرای این طرح هم خبری نیست.

در این شهرک 3800 هکتاری تا کنون فقط 7 منزل احداث شده که تنها در دو مورد از آنها سکونت وجود دارد.

صدور سندهای این شهرک فراموش شده نیز که هم اینک بنام ستاد اجرایی فرمان حضرت امام است در هشت سال اخیر دچار پروسه مطولی بین این ستاد و اداره کل راه و شهرسازی شده است.

گزارش از منبع تسنیم

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید