هلدینگ ملکی برتر
هلدینگ ملکی برتر

بعد از گذشت یک دهه از زندگی در آپارتمان اجاره ای ، سال گذشته ، سرانجام من و همسرم پول کافی برای خرید اولین خانه خود را پس انداز کردیم. ما بسیار محطاط بودیم و خانه اولی بودن کمی استرس زا است. سرمایه خود را بررسی و وام مسکن مورد نیاز بود تهیه کردیم؛ و سپس به دنبال یک خانه گشتیم. ساده به نظر می رسد ولی کل این روند در واقع بسیار پیچیده تر و استرس زاتر از آنچه انتظار داشتم بود. ما بیشتر اوقات ، عبارت های آشنای خرید خانه و خرید آپارتمان را در گوگل جستجو کردیم و نیز مشاور خود را از سؤال های بی شمارمان بی نصیب نگذاشتیم.

امروز با مطالعات زیاد و کسب تجربه به این نتیجه رسیده ام که هفت نکته کلیدی وجود داشت که می توانستم قبل از خرید اولین خانه ام آنها را بدانم و خرید موفقی داشته باشم.

خانه اولی ها می توانند برای خرید اولین خانه خود وام بگیرند

جستجو برای دریافت یک وام مسکن می تواند بسیار سریع و دریافت آن برای یک خانه اولی بسیار کمک کننده باشد

شاید شما هم اطلاعی از نرخ سود وام مسکن نداشته باشید. برای یافتن بهترین مورد ، باید به بانک و موسسات مالی و وام دهندگان زیادی مراجعه کنید و در هر مورد مراجعه ، به شما خواهند گفت: “مدارکی که برای دریافت وام مسکن دارید چه هستند؟” ما با مدارک خود وارد شدیم و منتظر ماندیم تا وام دهنده اعتبار ما را بررسی کند . سپس خداحافظی کردیم و به خانه برگشتیم و منتظر پاسخ ماندیم. به نظر می رسید که به نتیجه خواهیم رسید.

در ضمن به خاطر بسپارید که باید تاریخ پرداخت مبلغ خانه خود را با تاریخ پرداخت وام مسکن مطابقت دهید. اینگونه می توان گفت همه چیز خوب پیش می رود. وام دهنده همچنین توصیه کرد که هزینه های مربوط به اوراق را بپردازیم. جزئیاتی که فکرش را هم نمی کردم ؛ اما در نهایت وام نیز پرداخت شد.

توصیه مشاور املاک برای خانه اولی ها

به گفته جف پترسون ، مشاور کارکشته املاک ، این یکی از اولویت ها است که یک خانه اولی برای اولین بار می تواند و باید در وهله اول در نظر داشته باشد. وی می گوید: “من به مشاوران و همکارانم توصیه می كنم كه به همان روشی كه برای خانه خود خرید می كنند ، برای متقاضیانی که با کمی سرمایه و یک وام مسکن ، قصد خرید اولین خانه خود دارند به دنبال خانه بگردند.”

“وقتی می بینید سرمایه یک متقاضی ، کمی پس انداز همراه با یک وام است ، او را رها نکنید و نگویید مشتری دندان گیری نیست؛ فراموش نکنیم ما اگر به دنبال اعتبار و منفعت بالا هستیم اول از هر چیز باید انسان و نوع دوست بوده و همیشه برای کمک آماده باشیم”. اگر یک وام مناسب پیدا کنید که نرخ سود آن 0.5 تا 1٪ کمتر از سایر بانک ها باشد ، می توانید هزینه زیادی صرفه جویی کنید. مراقب هزینه های ناخواسته باشید.

اطمینان حاصل کنید که بودجه خود را برنامه ریزی کرده و هزینه های نقل و انتقال را بررسی نموده اید

یک خان اولی باید بودجه خود را برنامه ریزی کند

ما حدود سه ماه پیش از پایان موعد اجاره آپارتمان ، شروع به جستجوی خانه کردیم؛ با این فرض که زمان زیادی برای یافتن خواهیم داشت. و اگر خانه مناسب را نیافتیم ، می توانستیم ماه به ماه اجاره را پرداخت کنیم و در آپارتمان خودمان بمانیم. البته، دقیقا برعکس شد؛ ما به پایان موعد اجاره رسیدیم و مجبور شدیم وام مسکن جدید را به مدت یک ماه به تعویق بیندازیم و اجاره یک ماه را بابت خانه قبلی ، از وام مسکن بپردازیم که یعنی مبلغ قابل توجهی از بودجه ما کسر میشد. حتی اگر تصور کنیم که عدم تخلیه خانه فعلی ، قبل از خرید و ورود به یک خانه جدید ایده خوبی باشد ، ما لزوماً برای یک بودجه غیر منتظره نه راهکاری داشتیم و نه فکری کرده بودیم.

داشتن یک طرح هوشمندانه ، خواه به پرداخت پول جابجایی یا صرفه جویی در هزینه اجاره اضافی یا فروش اثاثیه اضافی ، برای جلوگیری از مشکلات مالی غیر ضروری در چنین سرمایه گذاری هایی خصوصا در مورد خانه اولی ها ، هوشمندانه است.

اگر خانه اولی هستید باید کمی صبور باشید

اولین باری که به خانه فعلی خود وارد شدیم ، من بلافاصله چشمم به هر آنچه که از دیدنش بیزار بودم افتاد. ساکت شدم! میزهای پوشیده از گرد و غبار ، زباله های بی شمار که در کابینت ها مانده بود و دیوارهایی به رنگ بژ خسته کننده. اما تصمیم درستی گرفتم. قبل از نق زدن ، پتانسیل های خانه را سنجیدم. دیوارها با چه رنگی زیباتر می شوند؟ در حیاط ، چه گل هایی می توان کاشت تا فضا دلنشین تر شود و… بعد از برانداز دقیق خانه جدید به خانه خودم برگشتم و بسیار خوشحالم که آن لحظه صبور بودم با با آینده بینی انتخابم را انجام دادم.

به عنوان خانه اولی باید بدانید که مشکلات موجود در خانه ها قابل حل هستند

نکته :

برای برآورده کردن ترجیحات خاص شما می توان تغییراتی ایجاد کرد ؛ بنابراین هرگز به دنبال یافتن یک خانه با امکانات عالی نباشید! آن چیزی را جستجو کنید که بتواند بخشی از زندگی شما برای امروز و قسمت بیشتری ، از آینده شما باشد.

عقیده خود را تغییر خواهید داد

من به عنوان یک خانه اولی برای اولین خانه خود سه چیز می خواستم: یک گاراژ ، حیاط خلوت مخصوص کودک نوپای ما و حیوان خانگی ما ، و مکانی در نزدیکی مرکز شهر. هنگامی که شروع به جستجو کردیم ، سریع فهمیدیم که این معیارها ناسازگار هستند. هر خانه ای در محدوده قیمت ما و در محله های مورد نظر ما ، یا بر اساس سن و سبک خانه ها ، دارای ویژگی های موردنظر ما نبود.

به عنوان خانه اولی معیارهای خود را تغییر دهید

بنابراین من در مورد آن فکر کردم. بعد از اینکه چندین بار ، شیشه جلو اتومبیلم در سرما یخ زد ، بیش از همه چیز ، گاراژ خواستم. فهمیدم که همیشه می توانیم بعداً آن را تغییر دهیم و به شکل دلخواه خود درآوریم.

در مورد مکان ، گسترش محدوده جغرافیایی برای جستجو در واقع امکاناتی را گشود. هنگامی که ما این رویکرد را عملی کردیم ، خانه ای را در ناحیه ای آرام و ساکت و در حدود ده دقیقه از مرکز شهر پیدا کردیم ، با حیاط خلوت شخصی و یک گاراژ. اگرچه معیارهای خاصی داشتم ، ولی خوشحالم که نظر خود را تغییر دادم.

مشکلات ضروری باید حل شوند

گذشته از پریزهای برق غیر قابل استفاده و یک حمام نیمه کاره ، گزارش بازرسی ما ، شش پنجره پوسیده را در طبقه اصلی منزل بالقوه ما شناسایی کرد و جایگزینی فوری را توصیه کرد.

ما با فروشنده صحبت کردیم ، که مبلغی را برای جایگزینی آنها پیشنهاد کرد. این برای کسی مثل من که قبلاً هرگز پنجره را خریداری نکرده بود تا حدودی منطقی به نظر می رسید. ما پیشنهاد خود را لغو کردیم و خانه دوباره به لیست برگشت. حدود 12 ساعت بعد ، در حالی که ناراحت بودیم، مشاور ملکی ما تماس گرفت و گفت فروشنده نظر خود را تغییر داده است و علی رغم اینکه تقریبا خانه خود را از دست داده بودیم ، بسیار خوشحال بودم. وقتی مسئله ایمنی یا ساختاری ملک در میان است ، رفع مشکلات ضروری ، بسیار حیاتی است.

از پرسیدن و سوال کردن نترسید

نمایندگان خوب املاک و مستغلات می خواهند شما را مجهز و آگاه نمایند. علاوه بر این ، شما به تخصص و راهنمایی آنها نیاز دارید. پرسیدن هر سوال و پرسش در مورد خرید خانه یکی از هوشمندانه ترین کارهایی است که یک خانه اولی می تواند برای خود انجام دهد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید