هلدینگ ملکی برتر
هلدینگ ملکی برتر

فروش خانه ای بزرگ و یا حتی فروش آپارتمانی نقلی می تواند به طرز شگفت آوری وقت گیر و از نظر احساسی نیز چالش برانگیز باشد؛ به خصوص اگر قبلاً این کار را نکرده باشید. در بعضی مواقع ممکن است احساس کنید که حریم خصوصیتان از بین رفته است؛ زیرا افراد غریبه به خانه شما می آیند و تمام خانه و زندگی شما را می بینند.

آنها از مکانی انتقاد می کنند و ایراد می گیرند که احتمالاً بیش از یک چهار دیواری و یک سقف برای شما ارزش دارد و از این رو ، همه آنها قیمت کمتری را نسبت به چیزی که شما فکر می کنید روی خانه شما می گذارند.

بدون داشتن تجربه در یک معامله ملکی و کنترل احساسات در این مواقع ، وقوع اشتباهات کلیدی و تاثیرگذار ، از فروشندگان خانه برای اولین بار محتمل است. اما با کمی دانش و آگاهی، می توانید از بسیاری از این مشکلات جلوگیری کنید. ادامه نوشته را بخوانید تا بدانید چگونه می توانید در یک بازه زمانی معقول بدون اینکه ذهن خود را درگیر مسایل پیچیده کنید و کنترل احساساتتان را از دست بدهید ، بالاترین قیمت ممکن را برای خانه خود دریافت کنید.

موارد کلیدی که باید در هنگام فروش خانه بدانیم

  • احساسات خود را کنترل کنید و بر جنبه تجاری فروش خانه خود متمرکز شوید.
  • استخدام یک مشاور امور ملکی می تواند کمی هزینه بر باشد، اما می تواند در فروش ملکتان با بهترین قیمت، بدون دردسر و با آرامش کمک کند.
  • اگر تصمیم به فروش خانه بدون کمک مشاور دارید، قیمت مناسب فروش را تعیین کنید و در زمان فروش ، از قیمت ها و شرایط بازار املاک کاملا آگاه باشید.
  • برای فروش آماده شوید؛ قل از هر بازدید ، از تصاویر ملکتان برای نشان دادن به مشتریان استفاده کنید و هرگونه مشکل و ایرادی در مورد ملک خود را با شجاعت فاش کنید.

احساسی شدن

به یاد داشته باشید که شما به راحتی می توانید از فروش خانه خود به خصوص اولین خانه خود احساساتی شوید. شما وقت و تلاش زیادی را برای یافتن بهترین ها و صرفه جویی در هزینه های خود برای مبلمان، دکوراسیون و گاهاً نمای بیرونی و محوطه سازی خانه خود صرف کرده اید ولی باید خاطرات را فراموش کنید و به جنبه تجاری و اقتصادی این موضوع با دقت بیشتری فکر کنید. بسیاری از افراد هنگام وداع با خانه اولشان با مشکل روبرو می شوند و این طبیعی است!

گاهی دل کندن از خانه ای که می فروشید می تواند بسیار دشوار باشد

چه کار باید کرد؟

فکر می کنید غیرممکن است؟ در واقع اینطور نیست. هنگامی که تصمیم به فروش خانه خود گرفتید، به جای اینکه صاحب خانه باشید، به عنوان یک تاجر و فروشنده به قضیه نگاه کنید. در حقیقت باید فراموش کنید که شما صاحب خانه هستید. با نگاهی به معامله از منظر صرفاً مالی، خود را از جنبه های عاطفی فروش ملک، مبرا می کنید.

همچنین، سعی کنید به خاطر داشته باشید که هنگام خرید آن خانه چه حسی داشتید. بیشتر خریداران نیز در چنین وضعیت عاطفی قرار خواهند گرفت.

اگر به خاطر بسپارید که در حال فروش یک قطعه ملک و یا یک سبک زندگی منسوخ شده و شروع سبک جدیدی از زندگی هستید، بیشتر سعی می کنید برای آینده تلاش کنید و شاید برخی از بازسازی های جزئی را برای به دست آوردن پول بیشتر از فروش ملکتان انجام دهید.

چنین تغییراتی در ظاهر ساختمان ، به افزایش قیمت فروش و همچنین در ایجاد آن فاصله عاطفی به شما کمک می کند ؛ زیرا خانه تان مثل گذشته برایتان آشنا و یادآور خاطرات نخواهد بود.

باید یک مشاور حرفه ای داشته باشید؟

اگرچه نمایندگان املاک و مستغلات ، کمیسیون و حق العمل فروش ملک را برایتان فاکتور می کنند ، اما احتمالاً ایده خوبی نیست که سعی کنید خانه خود را به تنهایی بفروشید؛ به خصوص اگر قبلاً این کار را انجام نداده باشید.

کار با مشاورین املاک حرفه ای برتر ، کار شما را راحت می کند

فروش خانه می تواند وسوسه انگیز باشد؛ به خصوص اگر تابلوی “این ملک به فروش می رسد” را در حیاط جلوی خانه ها و یا آگهی های اینترنتی دیده باشید. باید توجه داشته باشید همه آاین فروشندگان به تنهایی هرگز موفق به یک فروش بی نقص نخواهند شد و بسیاری از مشکلات حقوقی در معاملاتی اتفاق می افتد که به تنهایی آغاز شده و نقش مشاور صرفاً نوشتن یک قرارداد بوده و بس. پس آیا پرداخت هزینه برای استخدام مشاور ، کاری بی معنی و اضافه بر سازمان است؟

دلیل مشاوره گرفتن از یک کارشناس حرفه ای چیست؟

یک مشاور خوب معمولاً نیاز های شما را می شناسد و به شما کمک می کنند یک قیمت فروش منصفانه و رقابتی را برای خانه خود تعیین کنید که شانس فروش سریع شما را افزایش می دهد.

یک مشاور همچنین می تواند با تعامل با خریداران بالقوه و حذف مشتریانی که قصد خرید ندارند ، در کنترل احساسات شما در این روند پر استرس، کمک کنند.

مشاوری که انتخاب می کنید قطعاً باید در امر مذاکره در مورد فروش خانه تجربه بیشتری داشته باشد تا به شما کمک کند از ملک خودتان پول بیشتری کسب کنید. در صورت بروز هرگونه مشكلی در طی فرایند قرارداد و یا پس از آن نیز ، یک متخصص باتجربه در کنارتان حضور خواهد داشت تا بتواند آنها را برای شما حل كند.

مشاوران با تجربیات و دانشی که دارند ، با مشکلات موجود در معاملات املاک و مستغلات آشنا هستند و می توانید اطمینان حاصل کنید که روند فروش خانه شما به طور صحیح پیش می رود. این بدان معناست که هیچ گونه تأخیر و اشکالی در معامله وجود نخواهد داشت.

بعد از خواندن همه اینها ، آیا واقعاً نباید با یک مشاور گفتگو کنید؟ این فقط شما هستید که می توانید تصمیم بگیرید.

مشکلات فروش خانه بدون کمک مشاور

حالا که تصمیم که گرفته اید که مشاور استخدام نکنید ، می رویم سر مساله بعدی . این هم غیر ممکن نیست که به تنهایی بتوانید این کار را انجام دهید.

بعلاوه ، افرادی هستند که خانه های خود را به تنهایی و با موفقیت به فروش می رسانند. اما به یاد داشته باشید برای تعیین قیمت فروش ، باید ابتدا تحقیقات خود را انجام دهید ؛ در موارد خاص، قیمت ملک خود را از روی املاکی که اخیراً در مجاورت ملک شما برای فروش قرار دارند، تعیین کنید . به خاطر داشته باشید که بخشی از قیمت خانه مشمول مالیاتی است که در هنگام فروش تعیین می شود ؛ بنابراین ممکن است در فروش نهایی خانه ، قیمتی که در ذهنتان بود اندکی تغییر کند.

مسئولیت فروش را خود به عهده بگیرید

شما مسئول بازاریابی ملک خود خواهید بود ؛ در این صورت باید خانه خود را در چندین مشاور املاک در اطراف محل زندگی خود خود قرار دهید تا بیشترین تعداد خریداران را جذب کنید.

از آنجایی که هیچ مشاوری ندارید ، این خود شما خواهید بود که خانه را به مشتری نشان می دهد و با خریداران مذاکره خواهید نمود که این امر می تواند برای بعضی از افراد ، وقت گیر ، استرس زا و پر تنش باشد.

اگر به هیچ عنوان مایل به همکاری با مشاوران املاک نیستید توصیه می کنیم ، یک وکیل املاک و مستغلات را استخدام کنید تا در معاملات و روند حقوقی فروش ملک ، به طور موثری به شما کمک کند. حتی با وجود چنین هزینه ای ، این کار ، شما را از بسیاری از اتفاقات ناگوار حقوقی در آینده نجاد خواهد داد . به یاد داشته باشید فروش ملک یک بازی ساده نیست.

تعیین قیمت غیر واقعی

چه شما به تنهایی کار کنید یا با یک مشاور ، در هر حال تعیین قیمت مناسب بسیار مهم است. به یاد داشته باشید که شما یا مشاورتان ، باید به نتیجه ای درست برای تعیین قیمت فروش منصفانه و منطقی رسیده باشید . خریداران ، این کار را برای خانه شما نیز انجام می دهند ؛ بنابراین به عنوان یک فروشنده ، شما باید یک قدم جلوتر از آنها باشید.

قیمت گذاری غیر کارشناسی
قیمت گذاری غیر واقعی و غیر کارشناسی باعث سقوط ارزش ملک شما خواهد شد

بسیار مهم

شاید فکر کنید خانه شما ارزش بیشتری دارد ، اما به یاد داشته باشید که بر اساس خانه های مشابه در منطقه ، قیمتی واقع بینانه برای خانه خود تعیین کنید.

در صورت وجود حباب مسکن ، خانه های گران قیمت عموماً فروخته نمی شوند. در مورد قیمت پایین نگران نباشید؛ زیرا از لحاظ تئوری ، این امر چندین مشتری بالقوه ایجاد می کند و قیمت خانه شما را بر اساس ارزش واقعی بازار مسکن مشخص می کند. در حقیقت ، قیمت منطقی خانه شما می تواند راهی برای ایجاد علاقه بیشتر به ملک شما باشد . یعنی خانه ای پر مشتری داشته باشید.

منتظر خریداران کنجکاو باشید!

هر خریدار باهوشی ، پرسشگر نیز هست و اگر می خواهید فروش را تکمیل کنید ، ممکن است مجبور به مذاکره شوید. اکثر مردم می خواهند برای خانه های خود قیمتی ذکر کنند که خریداران را به سمت خود جلب کند.

این ممکن است موثر واقع شود و این امکان را به شما می دهد تا خریدار احساس کند در خرید خود موفق بوده است؛ در حالی که به شما امکان می دهد مبلغی را که نیاز دارید از فروش به دست آورید.

البته ، این که آیا شما به قیمت کمتر یا قیمت مورد نظرتان برای فروش برسید، نه تنها به استراتژی قیمت گذاری شما بستگی دارد ، بلکه به این بستگی دارد که خریدار هستید یا فروشنده؛ و اینکه خانه خود را چقدر خوب معرفی کرده اید.

فروش خانه در ماه های زمستان

چه باور کنید یا نه ، زمان های بسیار مناسبی برای فروش در طول سال وجود دارند. زمستان ، به ویژه اواخر آن و شروع عید و تعطیلات ، به طور معمول زمان ایده آلی در سال برای فروش خانه است. مردم مشغول فعالیت های اجتماعی خود هستند و هوای سرد باعث می شود ماندن در خانه جذاب تر شود.

از آنجا که به احتمال زیاد خریداران کمتری به دنبال خانه هستند، ممکن است فروش خانه شما بیشتر طول بکشد؛ و ممکن است شما به اندازه کافی پول بدست نیاورید. با این وجود ، دانستن این نکته که اگر خریداران فعالی وجود ندارند ، به همان میزان فروشندگان رقیب نیز وجود نخواهند داشت ، بعضی اوقات می تواند به نفع شما باشد.

فراموش نکنید که مردم معمولاً هنگام گرمتر شدن هوا ، آماده و مایل به خرید خانه هستند.

قرار دادن عکس در آگهی ها

این روزها بسیاری از خریداران به صورت آنلاین به دنبال خانه می گردند و بسیاری از این خانه ها عکس هایی از ملک خود دارند . اگر شما هیچ تصویری از خانه خود نداشته باشید، به کار خود ضرر رسانده اید.

در عین حال ، آنقدر عکس های بی کیفیت از خانه های فروشی وجود دارد که اگر شما این کار را به خوبی انجام دهید ، آگهی شما متفاوت از سایرین شده و علاقه بیشتری نسبت به خانه شما ایجاد خواهد شد.

یک عکس خوب باید کاملاً واضح بوده و در طول روز که نور طبیعی زیادی در دسترس است گرفته شود. این عکس ها باید بهترین قسمت خانه شما را به نمایش بگذارند. در صورت امکان از لنزهایی با زاویه دید عریض استفاده کنید؛ این به شما امکان می دهد تا به خریداران بالقوه ، ایده بهتری نسبت به آنچه در کل اتاق ها است ارائه دهید. در حالت ایده آل ، یک عکاس حرفه ای را در املاک و مستغلات را استخدام کنید تا به جای این که به با گوشی خود عکس های فوری از خانه بگیرید ، نتایج عالی را بدست آورید.

از تکنولوژی روز استفاده کنید

در عین حال فقط روی عکس متمرکز نشوید. برای افزودن امکانات بیشتر ، یک ویدیوی 360 درجه نیز در نظر بگیرید. این کار را با هر گوشی هوشمندی به راحتی می توانید انجام دهید.

مطمئناً شما می توانید توجه خریداران بیشتری را جلب کنید. اگر به آنها فهرستی از اموال خود را بدهید ، حتی می توانید پیشنهادات بیشتری دریافت کنید.

یک خانه بیمه شده گرانتر به فروش میرسد!!!

در برخی از کشور های دنیا مالک ها ملزم به اخذ بیمه برای ملک خود می شوند و در برخی دیگر از کشور ها مانند کشور ما ایران این کار اختیاری است .

اما به یاد داشته باشید خانه ای که بیمه شده باشد بسیار راحت تر و گرانتر به فروش می رود.همانطور که گفتیم بیمه به ارزش ملک به شکل قابل ملاحظه ای می افزاید ولی یک حسن دیگر آن امنیتی است که خودتان در خانه ای که تحت پوشش بیمه است تجربه می کنید.

پنهان کردن مشکلات عمده

فکر می کنید می توانید با پنهان کردن مشکلات عمده خانه ای که می فروشید مشتریان را فریب دهید؟؟ هر گونه مشکلی در حین بازدید خریدار کشف می شود. چرا که یک خریدار واقعی بسیار با دقت خانه شما را برانداز خواهد کرد و اصلاً هدف از آن بازدید شناسایی مشکلات و ایرادها است .

قبل از فروش خانه باید برای برطرف کردن مشکلات آن ، هزینه کنید
اگر برای برطرف کردن مشکلات موجود در خانه هزینه نکنید قیمت فروش خانه کاهش یافت

شما فقط دو راه برای حل مشکلات اصلی فروش خانه خود دارید؛ یا این مشکلات را پیش از فروش آنها برطرف کنید و یا صادقانه با خریدار در میان بگذارید و کمی کاهش قیمت را با صبوری بپذیرید.

مشکلات را حل و فصل کنید پیش از اقدام برای فروش

به یاد داشته باشید اگر مشکل را از قبل برطرف نکنید ، ممکن است تعداد قابل ملاحظه ای از خریدارانی که می خواهند به خریدار بالقوه تبدیل شوند را از دست بدهید. اگر می خواهید پس از عقد قرارداد ، از غافلگیری های پرهزینه و مشکلات جدی و دردسر ساز جلوگیری کنید نکات منفی و مثبت درباره هر فاکتور خوب و بدی که از خانه خود می دانید را با خریداران خود در میان بگذارید. علاوه بر این ، قوانینی در رابطه با این افشاگری ها وجود دارد. بسیاری از فروشندگان ، ملزم به حل مشکلات شناخته شده در مورد خانه های خود در صورت درخواست مستقیم خریداران می شوند؛ در حالی که برخی دیگر عقیده بر این دارند که فروشندگان باید به طور داوطلبانه موضوعات خاص را فاش کنند.

آماده نبودن برای فروش خانه یا فروش آپارتمان

فروشندگانی که خانه های خود را تمیز نمی کنند و از آن عکس می گیرند ، پول خود را دور می ریزند . اگر نمی توانید یک فرد حرفه ای را استخدام کنید نگران نباشید. کارهای بسیاری وجود دارد که می توانید به تنهایی انجام دهید. عدم انجام این کارها باعث کاهش قیمت فروش خانه شما می شود و همچنین ممکن است حتی مانع از فروش شما شود.

به عنوان مثال ، اگر شما موارد جزئی مانند یک درب شکسته را تعمیر نکرده باشید ، یک خریدار بالقوه ممکن است در این فکر باشد که آیا خانه دارای مشکلات بزرگتر و پرهزینه تری است که به آنها نیز رسیدگی نشده است؟؟

یک دوست یا نماینده داشته باشید ؛ شخصی که دید تازه ای دارد . مناطقی از خانه خود را که نیاز به کار دارند ، مشخص کنید. به دلیل آشنایی با خانه ، ممکن است از مشکلات آن غافل باشید. مرتب کردن ، تمیز کردن کامل ، استفاده از یک رنگ جدید روی دیوارها و خلاص شدن از هرگونه بوی نامطبوع نیز به شما کمک می کند تا احساس خوبی روی خریداران ایجاد کنید.

خریداران ناسازگار

فروش خانه به خودی خود کار بسیار دشواریست و شرایط و اقداماتی که برای فروش ملک باید انجام داد
بسیاری از مشتریان ممکن است وسواس انتخاب داشته باشند!

فروش خانه به خودی خود کار بسیار دشواریست و شرایط و اقداماتی که برای فروش ملک باید انجام داد به مراتب سخت تر از خود فروش آن است، مثلا اگر شخصی می خواهد برای بازدید آپارتمانتان بیاید ، باید این اجازه را به آنها بدهید ، حتی اگر این کار شما را اذیت کند. و شما باید قبل از هر بازدید ، خانه را تمیز و مرتب کنید. یک خریدار اهمیتی نمی دهد که خانه شما هفته گذشته تمیز شده است یا دو روز گذشته ؛ خانه شما باید همیشه درهنگام بازدید تمیز باشد . کار سختی پیش رو دارید ، اما روی نتیجه متمرکز شوید.

حرف آخر

اطمینان حاصل کنید که از نظر ذهنی و مالی برای هر شرایطی آماده شده اید ؛ حتی اگر تصور می کنید هرگز دچار اشتباه نمی شوید. خانه شما ممکن است دیرتر از انتظار شما به فروش برسد، به خصوص در یک بازار پر تنش و آشفته.

اگر نمی توانید به موقع خریداری مناسب بیابید ممکن است برای پرداخت اقساط وام هایتان مجبور شوید خانه خود را اجاره دهید تا زمانی که بتوانید یک خریدار مناسب بیابید . هرچند اگر از اشتباهات ذکر شده در این نوشته جلوگیری کنید ، راهی طولانی برای دستیابی به فروشی بی نظیر و سودآور که امید همه فروشندگان خانه است ، خواهید داشت .

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط